• Bábkové predstavenie

• Bábkové predstavenie pre deti z dielne DIVADLA TUŠ - Opice z našej police pod vedením - Barbory Krajč Zamiškovej a Kristíny Svitekovej v mestskej knižnici GFB. 4.B trieda. Ďakujeme. :-)

• Deň farieb

• Ako každý rok v tomto období sme spolu oslávili náš obľúbený Deň farieb, ktorým sme nadviazali na farebnosť olympijských kruhov, vyjadrujúcich jednotu. V stredu 18.10. sa každá trieda spolu s triednou pani učiteľkou alebo pánom učiteľom obliekla do prislúchajúcej farby.

• Halloween - noc v škole

• Dňa 27.10.2023 v ZŠ M. Janošku v 2.B triede strašilo. Stretlo sa tam 25 malých i veľkých strašidiel. Boli tu ježibaby, kostry, duchovia, netopiere, mníšky či mních. Ich cieľom bolo nájsť skrytý poklad, ale najskôr museli zvýšiť svoju fyzickú aktivitu, prijať novú energiu, nájsť zombíkov v meste a vyhľadať indície v budove školy. Vo veľmi neskorých hodinách sa im podarilo rozšifrovať vetu a vykopať poklad, ktorý si spravodlivo rozdelili. Spokojní a šťastní sa ponorili do strašidelných snov.

• Jesenné Šarkany

• V I. oddelení ŠKD sme si spestrili prácu, výrobou krásnych farebných šarkanov. Deti mali veľkú radosť a úsmev na tvári.

Vychovávateľka Belobradová

• Navšteva Soľnej jaskyne

• V rámci zdravého životného štýlu v ŠKD I. a II. odd. sme navštívili Soľnú jaskyňu. Deti sa hrali s hračkami, relaxovali na lehátkach a dýchali slaný zvlhčený vzduch. Návšteva Soľnej jaskyne sa im páčila. Vych. ŠKD S. Lacková a G. Belobradová.

• Tvorivé dielne

• Dnes sme s pani vychovavateľkou Hajurkovou navštívili Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši, kde nám zamestnanci múzea pripravili veľmi pekný program, občerstvenie a mohli sme si vytvoriť vlastnoručne svoju jesennú magnetku.

Veľmi sa nám páčilo a určite si to radi zopakujeme.

VII.oddelenie, ŠKD, vych. Hajurková

• Sokoliari na 1. stupni

• Dňa 18.10. zavítali na 1. stupeň sokoliari majstra Vagana zo Starej Ľubovne. Poslaním týchto sokoliarov je podpora environmentálnej výchovy detí, rozvíjanie tradície sokoliarstva formou ukážok výcviku dravých vtákov. Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o lese a živočíchoch žijúcich v nich. Videli malých dravcov a ich let. Veľký obdiv si získal majestátny orol skalný a výr. Pre všetky deti to bol nádherný zážitok.

Hlavčová

• ČLOVEČE ZAPOJ SA!

• Vážení rodičia, milí žiaci,naša škola sa zapojila do súťaže Starý mobil sem!, ktorá je zameraná na zber starých mobilov. Žiaci, ktorí sa zapoja do súťaže, môžu získať zaujímavé ceny - tablet, poukážky, knihy a iné. Najúspešnejšie školy môžu získať 1000 € na realizáciu užitočného zeleného nápadu v škole alebo obci. Zbierajú sa iba mobily (nie tablety, prehrávače...). Z mobilu je potrebné (ak je to možné) vybrať batériu, ktorú spolu s mobilom odovzdajú žiaci za 2. stupeň p.u. Slabejovej a za 1. stupeň p.u. Tomčíkovej.Mobily je potrebné odovzdať najneskôr do 14.11.2023, pretože už musia byť spočítané pred odvozom.Zapojením sa žiaka do súťaže o vecné ceny súhlasia jeho zákonní zástupcovia s evidenciou osobných údajov v rozsahu meno, priezvisko, trieda a počet odovzdaných mobilov na účely súťaže.Viac informácií na stránke: https://www.recyklohry.sk/sk/news/view/222

Tak teda ......... ŠTARTUJEME :-)

• Sokoliari s piatakmi

• Naša škola pozvala medzi seba sokoliarov z Muráňa. Predstavenie sokoliarov a ich zverencov sa uskutočnilo v areáli školy s 5.A a s 5.B. Sokoliari mali pre žiakov pripravené zaujímavé ukážky. Predstavili nám dravých vtákov, porozprávali o nich rôzne zaujímavosti. Najlákavejšie boli ukážky dravcov a ich letu. Bol tam orliak morský, jastrab Harrisov, sokol myšiar, sova lesná, plamienka driemavá a výr skalný. Žiaci 5. ročníka formou zážitkového učenia sa dozvedeli o dravcoch mnohé zaujímavosti. Bol to veľký zážitok!

• Ekovýchovný program v 4.A triede

• Dňa 6. októbra sme v našej triede privítali pani Hančinovú z Národného parku Nízke Tatry, ktorá deťom hravou formou sprístupnila informácie o význame stromov, pričom sa oboznámili aj s ich zvieracími obyvateľmi. Naučili sa čítať z dreva, prostredníctvom hry si vyskúšali jednotlivé rastové fázy, povedali si, prečo treba stromy chrániť.

Tr. uč. Hlavčová

• IMATRIKULÁCIE 2023/2024

• V septembri sme mali tú česť zorganizovať imatrikulácie prváčikov, z ktorých sa stali oficiálni žiaci našej školy a tiež imatrikulácie piatakov, z ktorých sa stali právoplatní žiaci druhého stupňa.

Prváci museli splniť zaujímavé praktické, ale aj vedomostné úlohy, ktoré si pre nich pripravili žiaci 8. ročníka. Po nich nasledovalo zloženie sľubu a odovzdávanie imatrikulačného diplomu.

Piataci mali za úlohu splniť úlohy žiakov 6. a 9. ročníka v angličtine, čo šikovní piataci zvládli na jednotku. Ani ich neminulo zloženie sľubu pred pani riaditeľkou.

Vitajte medzi nami!

• Máme radi knihy

• Aj my deti zo VII. oddelenia máme radi knihy. Navštívili sme našu školskú knižnicu a tam nám pani vychovavateľka Hajurková, pripravila aktivitu s rôznymi otázkami o knihách, ktoré sa v knižnici nachádzali. Boli sme prekvapení, čo všetko sa dá o knihe dozvedieť.